سرمایه‌گذاری مدرن چیست

سرمایه‌ گذاری مدرن در دوران اینترنت، بیشتر و آسانتر می‌شود و شکل‌های جدیدی از سرمایه‌ گذاری وجود دارد. واقعیت این است که معیارها به طور واضح تعریف نشده‌اند، بنابراین ابتدا باید به طور فردی تعیین کنید که “سرمایه‌ گذاری مدرن” به چه معنا است و چه چیزی نیست. واقعیت این است که سرمایه‌ گذاری مدرنیته معمولاً به طور قاطع سود خالص بالاتری را نسبت به یک سرمایه‌ گذاری کلاسیک با یک بانک ممکن می‌سازد. دفترچه های پس‌انداز، سپرده های مدت دار و غیره برای سال‌ها وقت خود را سپری کرده‌اند و فقط بهره‌های حداقلی را ارائه می‌دهند، با اینکه حتی با آن نمی توان غرامت تورمی دریافت کرد. modern investment امروزه به معنای تمایل به پذیرفتن کمی ریسک بیشتر است اما انتظار دارد که سود قابل توجهی ایجاد کند.

چگونه می‌توان سرمایه‌ گذاری مدرن انجام داد؟

 

 

 

 

انجام این نوع سرمایه گذاری، می‌تواند به معنای تمرکز بر صندوق‌های سهام باشد و تمرکز بر اصطلاح ETF (صندوق‌های معامله‌شده در بورس) داشته باشد.مزیت آن است که تقریباً هیچ هزینه‌ی اداری وجود ندارد و نیازی به تعامل با بانک‌ها نیست. به عبارت دیگر، سرمایه‌ گذاری مستقیم‌تر است و پول کمتری از بین می‌رود. صندوق‌های سهام یا ETFها تمرکز دارند بر تنوع‌بخشی به ریسک، به همین دلیل آن‌ها سهام فردی نیستند بلکه همیشه یک مجموعه کاملی از اوراق بهادار از شرکت‌های مختلف هستند.ترکیب مطابق با شاخص نمایش داده شده است و ممکن است همیشه تغییر کند. آمار نشان می‌دهد که سرمایه‌ گذاری در سهام در سال‌های اخیر یکی از سودآورترین شکل‌های سرمایه‌ گذاری بوده است. با این حال، به معنای این نیست (متأسفانه) که بتوان از آن پیش‌بینی‌هایی برای آینده‌ای روشن ایجاد کرد. هم در ETFها و هم در صندوق‌ های سهام سنتی یک ریسک خاص وجود دارد، اگرچه به درستی می‌توان گفت که در مورد یک سرمایه‌ گذاری مدرن صحبت می‌کنیم.بک گزینه دیگر که به نظر می‌رسد می‌توان برای سرمایه‌ گذاری مدرن استفاده کرد، سرمایه‌ گذاری در دارایی‌ های مشهود است. اگر شما مطبوعات را دنبال کنید، همیشه در مورد سودهای پایداری خواهید شنید که با خرید ساعت‌های مچی، اتومبیل‌های کلاسیک، مبلمان طراح و آثار هنری بوده و رکوردها قابل دستیابی است.موارد منفرد ذکر شده واقعاً شگفت‌انگیز هستند اما فهرست‌ها طبیعتاً بسیاری از محصولاتی را که ارزش آنها راکد شده یا در بیشتر موارد کاهش یافته است، در نظر نمی‌گیرد. کسانی که به‌ویژه در زمینه کلکسیونر مهارت دارند، می‌توانند ریسک کنند، به‌ویژه از آنجایی که بیشتر موارد ذکر شده دارای ارزش احساسی و کاربرد عملی هستند اما با بررسی دقیق‌تر، این شکل نسبتا قدیمی سرمایه‌ گذاری به سختی می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌ گذاری مدرن در نظر گرفته شود. موارد فردی که ذکر شده‌اند واقعاً شگفت‌انگیز هستند اما این لیست‌ها طبیعتاً محصولات زیادی را که ارزش آن‌ها استوار مانده یا در بیشتر موارد کاهش یافته است، در نظر نمی‌گیرد. کسانی که در یک زمینه جمع‌آوری به خوبی مشرف هستند، می‌توانند ریسک کنند، به ویژه از آنجا که بیشتر موارد ذکر شده همچنین یک ارزش عاطفی و یک استفاده عملی دارند. با یک نگاه دقیق‌تر، این شکل نسبتاً قدیمی از سرمایه‌ گذاری به سختی می‌تواند به عنوان یک “سرمایه‌ گذاری مدرن” در نظر گرفته شود.شاید «سرمایه گذاری مدرن» تنها به معنای اجتناب از تماس مستقیم با کارمندان بانک باشد. بسته به عادات قبلی، بانکداری آنلاین کلاسیک و خرید محصولات مالی سنتی از طریق اینترنت در حال حاضر شکل مدرن و معاصر سرمایه گذاری را نشان می دهد. از اینجا می توان دریافت که یک تعریف می تواند هم محدود و هم به معنای گسترده تر باشد و همیشه توسط گروه های خاصی از مردم صحیح تلقی می شود.

 

سرمایه گذاری مدرن از طریق جمع سپاری (Crowdfunding) و سرمایه گذاری جمعی (Crowdinvesting)

با این حال، آنچه مطمئناً تحت عنوان “سرمایه گذاری مدرن” قرار می گیرد، فرصت های جدید در تامین مالی جمعی و سرمایه گذاری جمعی است. ما در مورد امکان سرمایه گذاری مستقیم در یک شرکت یا پروژه و دستیابی به بازده بالا صحبت می کنیم. سرمایه‌ گذاری جمعی را می‌توان به عنوان «سرمایه‌ گذاری در یک گروه» نیز ترجمه کرد و به‌گونه‌ای عمل می‌کند که سرمایه‌گذاران فردی اغلب مبالغ کوچکتری از چند صد تا چند هزار یورو قرار می‌دهند.سرمایه گذاری با اعطای وام تبعی در شرایط مشخص و با سررسید مشخص انجام می شود. سود پیشنهادی کاملاً بیشتر از آنهایی است که توسط بانک ها ارائه می شود اما ریسک ها نیز کمی بیشتر است. سرمایه گذاری جمعی به این معنی است که یک شرکت یا پروژه با سهام تامین می شود. بسته به ارائه دهنده، هم جدیت کارآفرین و هم شانس موفقیت پروژه قبل از امکان سرمایه گذاری بررسی می شود. با این حال، اغلب اینها شرکت‌هایی هستند که قبلاً تاسیس و موفق شده‌اند و می‌خواهند ریسک خود را در یک پروژه جدید به حداقل برسانند و از شرایط گران‌قیمت بانک اجتناب کنند.به همین دلیل است که از یک پروژه وام کلاسیک یا وام شرکتی درخواست نمی شود، بلکه به توده وسیعی از سرمایه گذاران ارائه می شود. اگر استدلال صحیح و قانع کننده باشد، تقریباً مطمئن است که مبلغ موردنظر به سرعت افزایش می یابد، به خصوص که معمولاً اوراق بهادار نیز وجود دارد.نمونه خوبی از سرمایه گذاری جمعی موفق را می توان در بخش دریانوردی یافت. در اینجا سرمایه گذاری در کشتی هایی امکان پذیر می شود که دارای ارزش فولادی مشخصی هستند که در هر صورت قابل دستیابی است. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران از هر سفر کشتی سود می‌برند و در بازاری در حال رشد که پایدار است نیز سرمایه‌ گذاری می‌کنند. سرمایه‌ گذاری مدرن در این مورد به این معناست که یک صنعت مستقر با پول تازه تامین می‌شود.مطالب مرتبط :